Melody 1. časť

Príbeh pastiera

Bol raz jeden pastier. Ležal pod stromom a strážil ovečky. Ako tak ležal, započúval sa do štebotu vtákov. Zaujal ho jeden vtáčik – slávik. Krásne spieval, a tak sa ho pastier snažil napodobniť. Po pár dňoch sa mu to aj podarilo a naučil sa pískať. Slávik a pastier na seba pískali každý deň. Obom sa to veľmi páčilo. Jeden deň sa k nim pridal aj ďateľ, ktorý ťukal do stromu. Pastier v ten deň mal so sebou kamaráta. Ten neváhal a ako počul ďatľa, zobral si dve paličky a začal nimi búchať. Už boli štyria. Slávik a pastier: tí pískali kadejaké melódie. A potom ďateľ a pastierov kamarát: tí zas vybuchávali – bubnovali rytmus. Pastier a jeho kamarát ani len netušili, že to, čo robia, sa neskôr bude nazývať hudbou. Doniesli ju medzi ľudí. Lebo sa im tak páčila, že keď sa vracali z pastvy, stále si pískali a bubnovali paličkami.
Netušili, že slávik a ďateľ sú z čarovného sveta, z ktorého pochádza aj naša Melody. Melody vznikla práve vďaka tejto štvorici. Ďateľ, slávik, pastier a jeho kamarát sa každučký deň stretávali a Melody mala z toho veľkú radosť. Postupne sa k nim pridávali ďalší ľudia a začali vyrábať aj rôzne hudobné nástroje. Rohy, píšťalky, bubny… Hudba sa rozšírila do celého sveta a neskôr ľudia prišli na to, ako ju zapísať. Takto rozkvitol svet Melody a mala v ňom kopec kamarátov.
Avšak dnes akoby všetci na ňu zabudli. Dospelí sa stále niekam naháňajú. A deti? Tie pozerajú do telefónov a počítačov. Melody vo svete hudby začala cítiť, že ľudia na ňu zabúdajú. Započula smutnú pieseň skladateľa a rozhodla sa prísť mu pomôcť a opäť prebudiť v deťoch a v dospelých radosť z hudby.


Myslíš, že sa jej to podarí?
Poď sa na to s nami pozrieť! 🎶

Kniha „Melody hudba hrou – 1.časť“ – druhé vydanie!

Interaktívna pracovná kniha obsahuje: hudobné témy z prvej časti, texty k piesňam, príbehy, básne, texty na zamyslenie. Strany obsahujú unikátne QR kódy. Stačí ich zosnímať smartfónom a pustiť. Nasmerujú vás na narozprávaný príbeh, báseň, pieseň, alebo text na zamyslenie. Svoje nadobudnuté vedomosti si môžete preveriť prostredníctvom otázok a úloh. Druhé vydanie knihy obsahuje viac strán na precvičenie si písania nôt.

Kniha je dostupná vo formátoch

NOVINKA!

Zdarma interaktívna kniha ako online ebook. Kniha obsahuje narozprávané príbehy, básne, tiež piesne z filmu, a nechýba v nej ani film k prvej časti.

Neváhajte, otvorte si nové spracovanie knihy a nechajte sa unášať!

Počuli ste už príbeh o notovej osnove? Nie?

Tak sa pohodlne posaďte a počúvajte :-).

Z pracovnej knihy k prvej časti.
Autor: Jana Horňanská
Rozprávač: Jana Horňanská
Pieseň o notovej osnove: Jana Horňanská, Zdenko Piala
Úprava videa a strih: Jana Horňanská, Michal Zajaček
Choreografia, dramaturgia: Eva Kliská
Ilustrácie: Lucia Grejtáková

Galéria knihy