1. Časť

Film „Melody hudba hrou – 1. časť“

Príbeh pastiera

Bol raz jeden pastier. Ležal pod stromom a strážil ovečky. Ako tak ležal, započúval sa do štebotu vtákov. Zaujal ho jeden vtáčik – slávik. Krásne spieval, a tak sa ho pastier snažil napodobniť. Po pár dňoch sa mu to aj podarilo a naučil sa pískať. Slávik a pastier na seba pískali každý deň. Obom sa to veľmi páčilo. Jeden deň sa k nim pridal aj ďateľ, ktorý ťukal do stromu. Pastier v ten deň mal so sebou kamaráta. Ten neváhal a ako počul ďatľa, zobral si dve paličky a začal nimi búchať. Už boli štyria. Slávik a pastier: tí pískali kadejaké melódie. A potom ďateľ a pastierov kamarát: tí zas vybuchávali – bubnovali rytmus. Pastier a jeho kamarát ani len netušili, že to, čo robia, sa neskôr bude nazývať hudbou. Doniesli ju medzi ľudí. Lebo sa im tak páčila, že keď sa vracali z pastvy, stále si pískali a bubnovali paličkami.
Netušili, že slávik a ďateľ sú z čarovného sveta, z ktorého pochádza aj naša Melody. Melody vznikla práve vďaka tejto štvorici. Ďateľ, slávik, pastier a jeho kamarát sa každučký deň stretávali a Melody mala z toho veľkú radosť. Postupne sa k nim pridávali ďalší ľudia a začali vyrábať aj rôzne hudobné nástroje. Rohy, píšťalky, bubny… Hudba sa rozšírila do celého sveta a neskôr ľudia prišli na to, ako ju zapísať. Takto rozkvitol svet Melody a mala v ňom kopec kamarátov.
Avšak dnes akoby všetci na ňu zabudli. Dospelí sa stále niekam naháňajú. A deti? Tie pozerajú do telefónov a počítačov. Melody vo svete hudby začala cítiť, že ľudia na ňu zabúdajú. Započula smutnú pieseň skladateľa a rozhodla sa prísť mu pomôcť a opäť prebudiť v deťoch a v dospelých radosť z hudby.
Myslíš, že sa jej to podarí?
Poď sa na to s nami pozrieť! 🎶

Kniha „Melody hudba hrou – 1.časť“

PDF náhľad knihy
PDF náhľad knihy

Pracovná kniha obsahuje: rozpracované hudobné témy z prvej časti, texty k piesňam, príbehy, básne, texty na zamyslenie. Deti si svoje nadobudnuté vedomosti môžu preveriť prostredníctvom otázok a úloh.

POZOR ZĽAVA! na dopredaj prvého vydania. Cena po zľave 5,99 eur.

Cena ebook-u je 7 eur

Počuli ste už príbeh o notovej osnove? Nie?

Tak sa pohodlne posaďte a počúvajte :-).

Z pracovnej knihy k prvej časti.
Autor: Jana Horňanská
Rozprávač: Jana Horňanská
Pieseň o notovej osnove: Jana Horňanská, Zdenko Piala
Úprava videa a strih: Jana Horňanská, Michal Zajaček
Choreografia, dramaturgia: Eva Kliská
Ilustrácie: Lucia Grejtáková

Fotogaléria ilustrácií