Z pozadia projektu

Ako vznikol projekt Melody?

V čase dištančného vzdelávania som pre deti robila náučné videá o hudobnej teórií. Pomaly som sa naučila robiť videá a stále som rozmýšľala ako tému spracujem tak aby bola zrozumiteľná, krátka a zároveň hravá. Tak som si na pomoc zobrala malého Dráčika, ktorý mal medzi mojimi deťmi úspech. Neskôr prišiel nápad na prvú pieseň a potom sa to začalo už valiť….

Samozrejme k videám som deťom pripravovala aj PDF a tak som sa rozhodla dať to všetko na jednu stránku. A tak vznikla prvá stránka: Teória hudby.

Všetky videá nájdete na mojom osobnom YouTube.

Chvíľku trvalo než sa vytvoril tím Melody. Najskôr som oslovila Evku Kliskú. Moja milá kolegynka z Literárno-dramatického odboru bola od začiatku so mnou. Komentovala moje prvé videá – aj som ich veľa krát prerábala. A neskôr sa so mnou pustila do tohto projektu. Veľmi si vážim, že napriek svojej veľkej zaneprázdnenosti, pozvanie do tímu neodmietol ani pán riaditeľ našej ZUŠ Zdenko Piala. A tak vzniklo trio, ktoré roztočilo kolesá…

Čo je náš cieľ?

Ukázať deťom, že s hudbou je život veselší a krajší.

Naše motto: Hudba hrou

Seriálom chceme pomôcť deťom ľahšie pochopiť hudobnú teóriu a ukázať im, že to ide aj hravo!

Z detí vo filme sa postupne vyformuje detská kapela a prepojíme tak teóriu s praxou. Deti si hry budú môcť zahrať doma s rodičmi alebo so svojimi kamarátmi či spolužiakmi v škole. Seriál, pracovné knihy a doplňujúce videá môžu slúžiť ako doplnkový materiál pre ZUŠ, ZŠ a zároveň sú aj pre deti, ktoré nenavštevujú ZUŠ. A tak z pohodlia domova sa dozviete viac o hudbe.

Náš tím tvoria profesionálni umelci a pedagógovia:

Jana Horňanská

Zdenko Piala

Eva Kliská

Michal Zajaček

Richard Fičor

Lucia Grejtáková

Hlavné postavy:

Melody – Patrícia Sikytová

Skladateľ Miloš – Miloš Stančík

Rytmus – Edmond Jorgo Duka

Projekt pripravili: Melody – hudba hrou, o. z., ZUŠ Ivanka pri Dunaji.